„Животът като смъртоносна болест, предавана по полов път“ разкрива историята на лекар, който след сблъсъка си с неизлечима болест преосмисля живота си. Пред лицето на неизбежната смърт той започва да си задава въпроси за убежденията, които е следвал винаги, и с чувството на фаталистка освободеност започва да експериментира както със своя, така и с чуждия живот.
Режисьорът Кшищоф Зануси ще представи лично филма си пред публиката в София.
ЧЕШКИ ЦЕНТЪР | 18:30 ч. | вход СВОБОДЕН
„Всеки млад мъж“ (1966) е игралният дебют на Павел Юрачек – сюрреалистична драма, представена в две части. В първата част новобранец е заведен в лечебница, където трябва да се погрижат за възпаленото му ахилесово сухожилие. В ролята на всички жени наоколо се оказва една и съща актриса - Хана Ружичкова. Вторият сегмент на историята е заснет с помощта на чехословашката армия – в него войниците се обучават и правят маневри, като през цялото време вниманието им е заето от приказки за момичета…
След като подсказа, че се готви за нещо голямо, Саша Барън Коен потвърди старта на ново телевизионно шоу. То ще бъде точно в познатия провокативен стил, който го направи толкова популярен.Форматът на новото шоу ще е подобно на „Шоуто на Али Джи“ и на прицела му отново ще са известни личности от сферата на политиката и шоубизнеса. Коен публикува видео, в което загатна, че сред мишените му ще е президента Доналд Тръмп, а освен това вече е заснел епизод с О. Джей Симпсън в хотелската му стая в Лас Вегас през февруари. Смята се, че поне два епизода да готови за излъчване по Showtime. В своето култово шоу на Али Джи, Коен влизаше в ролята на трима герои: смотания гангстер Али Джи, репортера Борат Сагдиев и австрийския гей Бруно Гехард. В тези роли той интервюираше различни знаменитости и не им спестяваше своите провокативни въпроси. Всеки от героите се сдоби със свои собствен филм, от които най-касов стана „Борат“.Впоследствие Коен сподели, че се отказва да се представя повече като тези герои, тъй като те са много разпознаваеми. Сега очакваме да научим кои ще са новите му превъплъщения във все още неозаглавеното шоу.rnrnA message from your President @realDonaldTrump on Independence Day pic.twitter.com/O2PwZqO0csrnrn— Sacha Baron Cohen (@SachaBaronCohen) July 4, 2018 ... още »
В Лондон започнаха снимките на „After Life“ – нов комедиен сериал на Netflix, в който ще се вихри Рики Жервес. Популярният комик е негов създател, режисьор, изпълнителен продуцент и ще играе главната роля.Партньори на Жервес ще са популярни британски актьори като Пенелопи Уилтън („Имението Даунтън“), Дейвид Брадли („Игра на тронове“), Ашли Дженсен („Статисти“), Тони Уей („На ръба на утрешния ден“) и Дейвид Ърл („Гробище на кръстопът“).Главен герой в сериала е Тони (Жервес), чийто живот е перфектен до внезапната смърт на съпругата му. След като прави опит за самоубийство, той решава да живее достатъчно дълго, за да тормози всички около себе си, като говори и прави каквото си иска отсега нататък. Тони смята, че това да не ти пука от нищо е като негова суперсила, но то се оказва доста непосилна задача, след като всички се опитват всячески да му помогнат да влезе отново в правия път.Новият сериал затвърждава партньорството между Жервес и Netflix. През 2016 г. компанията продуцира неговия филм „Special Correspondents“, комедията с неговия герой от „Офисът“ – „David Brent: Life on the Road“, както и „Derek“. По-рано тази година по платформата бе излъчено и комедийното му шоу „Humanity“. ... още »
Още едно голямо име се присъединява към поредицата „Бързи и яростни“. Идрис Елба ще участва в „Хобс и Шоу“, дългоочаквания хит, в който ще се вихрят героите на Дуейн Джонсън и Джейсън Стейтъм.Все още не се съобщават никакви подробности за сюжета на новия филм, но е ясно, че Елба ще играе злодея, който ще се опита да обърка максимално плановете на Декард Шоу и Люк Хобс. Джонсън побърза да се похвали в Туитър с новото попълнение в отбора и обеща, че новият филм ще бъде нещо голямо и ще издигне до нови висоти нивото на поредицата.rnrnrnrnrnrnI promised we were going to make this Fast & Furious spin off awesome and grow our franchise properly. He’s a bad man (legit bad ass). I better toughen up 👀😉 #HobbsAndShaw https://t.co/oERduIlTwzrnrnrnrnrnrnrn— Dwayne Johnson (@TheRock) July 5, 2018 Както вече съобщихме, към екипа ще се присъедини и звездата от сериала „Короната“ Ванеса Кърби, която ще играе сестрата на Шоу. Очакваме да разберем дали ще видим отново и майката на двамата герои, изиграна от Хелън Мирън в „Бързи и яростни 8“.В момента Елба се снима в новия комедиен сериал на Netflix „Turn Up Charlie“, на който е създател, изпълнителен продуцент и играе главната роля. Главен герой в него е провалил се DJ, който трябва да се грижи за дъщерята на свой известен приятел, която постоянно създава проблеми. ... още »
В момента той се снима в „Жената чудо 1984“ в Лондон, но явно е успял да открие своята „жена чудо“. Крис Пайн бе заснет с компанията на актрисата Анабел Уолис и по всичко личи, че отношенията им са повече от приятелски.Двете звезди бяха снимани на различни места, след като се заговори за тяхна предполагаема връзка през март тази година. Някакси и двамата успяват да съчетаят така ангажиментите си, че да намерят време да прекарат повече време заедно. В момента Пайн се снима в продължението на „Жената чудо“ в английската столица, а Уолис е тук, за да промотира новата комедия с нейно участие „Ти гониш!“.Преди една година звездата от „Стар Трек“ заяви в шоуто на Елън Дедженерис, че неговата половинка трябва да бъде „интелигентна, красива и с чувство за хумор“. Явно Уолис отговаря на всички тези критерии. След като се раздели с певеца Крис Мартин, актрисата призна, че има проблем да излиза с известни мъже, но явно популярността на Пайн не я притеснява. Всъщност и двамата отказват да коментират своите отношения.Предстои да видим Уолис в новия филм „Boss Level“ с Мел Гибсън, Франк Грило и Наоми Уотс. Пайн ще гледаме в мини сериала „I Am the Night“, дело на режисьорката на „Жената чудо“ Пати Дженкинс, който ще има премиера в началото на 2019 г. ... още »
Netflix започват работа по сериала „Фройд“, немскоезична продукция, в която главен герой ще е прочутия психоаналитик. Младият Зигмунд Фройд се оказва замесен в опъващо нервите разследване, което прераства в убийствена конспирация. Действието ще се развива във Виена през 19 век и ще е първата оригинална австрийска продукция на стрийминг гиганта.Сюжетът разказва за Фройд, който се превръща в знаменитост във Виена през 1886 г. Революционните му теории обаче са посрещнати изключително неодобрително от страна на негови колеги и на голяма част от австрийското общество. Точно по това време младият психоаналитик се запознава с ветерана от войната Алфред Кис, който работи в полицията, и известния медиум Фльор Саломе. Тримата поемат по следите на жесток сериен убиец.Макар че ще следва напълно духа на епохата, новият сериал ще бъде заснет в съвременен стил и ще представи в модерна, секси и заредена със съспенс светлина живота на прочутия доктор. Режисьор на предвидените осем епизода ще е Мартин Крен, който се готви за началото на снимките през есента.„Фройд“ ще е вторият немскоезичен сериал на Netflix след „Dark“, който пожъна голям успех и наскоро бе обявено, че започва работа по негов втори сезон. ... още »
Ако ви допада идеята Никълъс Кейдж да озвучава супергерои, значи 2018 е любимата ви година. Предстои да чуем носителят на „Оскар“ като гласа на Супермен в анимацията „Малки титани: В готовност!“, но той ще се изяви и като още един супергерой. Кейдж ще озвучава и Черният Спайдър-мен в „Спайдър-мен: В Спайди-вселената“.Ако това ви звучи доста объркано, ето малко пояснение. Според концепцията на новата анимация, дело на продуцентите Фил Лойд и Крис Милър, съществуват различни вселени, в които Спайдър-мен съществува в няколко измерения. Затова ще видим и един различен супергерой, който изстрелва паяжина и е озвучен от Кейдж.Както вече съобщихме, главен герой в новия филм ще е тийнейджърът Майлс Моралес, обучаван от Питър Паркър от друго измерение. Звучи наистина интригуващо колко ще са всъщност различните превъплъщения на Спайдър-мен в Спайди-вселената. Все пак не само един може да носи неговата маска.Сред актьорите, участвали в озвучаването на „Спайдър-мен: В Спайди-вселената“, са още Шамейк Мур, Джейк Джонсън, Лийв Шрайбър, Хейли Стейнфийлд и носителят на „Оскар“ за „Лунна светлина“ Махершала Али. Премиерата предстои на 14 декември. ... още »
Макар че в момента е страшно зает със снимките на „Имало едно време в Холивуд“, като един истински киноман Куентин Тарантино винаги успява да намери време да изгледа някой хубав филм. Явно той е очаквал с интерес новия хорър на Лука Гуаданино „Суспирия“ и бе сред първите му зрители. А римейкът по класиката на Дарио Ардженто наистина много му харесал и дори го разплакал.Самият Гуаданино описа случилото се в скорошно интервю. „Бях много нервен, но нямах търпение да чуя мнението на Тарантино. Неговата реакция беше окуражаваща. Накрая той плачеше и ме прегърна“, разказва режисьорът. Той допълни, че от Amazon също са много доволни и възлагат големи надежди на филма.Дали Гуаданино отново няма да се намеси в битката за най-престижните кино отличия? Предишният му филм „Призови ме с твоето име“ получи подобавашо внимание от страна на критиците и бе удостоен с не една и две награди, включително „Оскар“ и БАФТА за адаптиран сценарий.След ласкавата реакция на Тарантино и добрия отзвук след премиерата на трейлъра на „Суспирия“, явно филмът ще се радва на повишен интерес. В страховитата история за амбициозна танцьорка, попаднала в мрачна бездна, участват Дакота Джонсън, Тилда Суинтън и Клои Грейс Мориц. Премиерата предстои на 2 ноември. ... още »
Легендарният немски оператор Роби Мюлер, заснел култови филми на Вим Вендерс, Джим Джармуш и Ларс Фон Триер почина след продължително заболяване в Амстердам. Той беше на 78 години.Мюлер е известен като „Майсторът на светлината“ и предизвиква сравнения с друг известен немец – художника Йоханес Вермеер. Завършил Холандската филмова академия, прочутият оператор стартира кариерата си като сътрудник на Вендерс с филма „Лято в града“ през 1970 г. Впоследствие двамата правят заедно поредица шедьоври като „Алената буква“, „Алис в градовете“, „Американски приятел“, „До края на света“ и „Париж, щата Тексас“.Джим Джармуш също е сред късметлиите, работили с Мюлер. Той бе сред първите, реагирали на новината за смъртта му, споделяйки, че е научил толкова неща за киното от него. Двамата работят заедно по филмите „Мистериозният влак“, „Дух куче: Пътят на самурая“ и „Мъртвият“, за който Мюлер е отличен с няколко престижни награди.Филмите на Фон Триер „Порейки вълните“ и „Танцьорка в мрака“ също са заснети от уважавания оператор. Той работи също с Питър Богданович и Барбет Шрьодер, а последният му филм е „24 Hour Party People“ на Майкъл Уинтърботъм.rnrnWe have lost the remarkable, brilliant & irreplaceable Robby Müller. I love him so very much. He taught me so many things, & without him, I don't think I would know anything about filmmaking. R.I.P. my dear friend Robby #RobbyMüllerrnrn— Jim Jarmusch (@JimJarmusch) July 4, 2018 ... още »