|
ФИЛМ
|
Дени Вилньов добави още един потенциален проект към своите бъдещи планове – екранизация по биографичната книга на Стейси Скиф „Животът на Клеопатра”, показваща влиянието на египетската кралица в античността и нейното място в световната история.От „Сони” се опитват да пренесат историята на голям екран още от 2009г., като през годините на за режисьорския стол се спрягаха Дейвид Финчър, Пол Грийнграс и Джеймс Камерън.За изпълнителка на главната роля се спрягаше Анджелина Джоли, но дали това е в плановете на актрисата, не се знае. Три легендарни актриси са се превъплъщавали в Клеопатра през годините – Клодет Колбер (1934г), Вивиан Лий (1945г.) и Елизабет Тейлър (1963г.). ... още »
|
|
|
ФИЛМ
|
Стана ясно, че Джонатан Ливайн („Ох, на мама”) ще седне на режисьорския стол на продължението на култовата комедия от 80-те „Пристигане в Америка”. По сценария ще работи Кения Барис, работил по телевизионния формат „Следващият топ модел на Америка”. Засега подробности около сюжета не се разкриват, освен това, че Еди Мърфи отново ще се превъплъти в принц Аким.„Пристигане в Америка” накара целия свят да се смее на историята на африканския принц Аким, който заедно със своя слуга Сами (в ролята Арсенио Хол) заминава за Щатите, за да си търси жена, която да не обича милионите му, а него самия. При бюджет от 39 милиона долара, приходите в световен мащаб надхвърлиха 289 милиона. ... още »
|
|
|
ГОРЕЩА ТЕМА
|
Третото издание на „Синелибри” (11-22 октомври) ще предложи на публиката уникална съвкупност от киносъбития, литературни премиери и музикални импресии. От днес всички филми за всички прожекции в София са в продажба. Освен тържественото откриване на 11 октомври в зала 1 на НДК с филма „По действителен случай” на неуморния провокатор Роман Полански и церемонията по награждаване на 14 октомври в зала 1 на НДК с прожекция на „Ана Каренина. Съдбата на Вронски”, зрителите вече могат да видят програмата на 31 пълнометражни с 150 прожекции в столицата.Конкурсната програма на „Синелибри” включва 8 талантливи адаптации на литературни творби – както класически, така и съвременни, създадени през последните две години. Сред тях са „Вечерята” (по романа на Херман Кох), „История на красотата” (по бестселъра на Никол Краус), „Изгубеният град Z” (по книгата на Дейвид Гран), „Завръщане в Монтаук” на Фолкер Шльондорф по Макс Фриш, „Истанбул червен” на режисьора и писател Ферзан Йозпетек, „Изгубените” на София Копола (която отнесе наградата за режисура в Кан) и „Ана Каренина. Съдбата на Вронски” – свежа интерпретация на безсмъртната литературна класика. Част от конкурса е и последният филм на големия руски режисьор Павел Лунгин – „Дама Пика” по Пушкин, който ще бъде представен в зала „България” в петък, 13 октомври, в съпровод с две арии от едноименната опера на Чайковски.Паралелната програма има няколко фокуса: кинокласики, съвременен прочит на класиката, съвременни продукции, документални филми. В списъка на съвременните продукции са заглавия като „Бунтовник в ръжта”, „Предчувствие за край” (по романа на Джулиан Барнс, спечелил му „Букър”), „Светлина между два океана” с любимците на публиката Алисия Викандер и Майкъл Фасбендер, новия филм на Серджо Кастелито – „Фортуната” (донесъл награда на Жасмин Тринка в Кан) и разкошната продукция за малки и големи, номинирана за Оскар - „Моят живот като Тиквичка”. Оригинален прочит на класически литературни произведения се явяват заглавия като „Треска за лалета”, смайващият еротичен трилър „Слугинята” (близо 60 награди и 85 номинации!), „Дневникът на една камериерка” (по Октав Мирбо) и „Братовчедката Рейчъл” по романа на Дафни дю Морие. Вечната филмова класика е представена от лентата на Луис Бунюел „Дневна красавица” (с Катрин Деньов и Мишел Пиколи) и „Дона Флор и нейните двама съпрузи” по едноименната творба на Жоржи Амаду.Билети за всички филми и прожекции са в продажба на EpayGO и в съответните киносалони. Пълната програма на фестивала е обявена на www.cinelibri.com, допълнителна информация за всички предстоящи събития ще намерите и във фейсбук страницата www.cinelibri.com/CineLibri. ... още »
|
|
|
АРТИСТ
|
Джуд Лоу ще се присъедини към Блейк Лайвли в шпионския трилър “The Rhythm Section” на режисьора Рийд Морано, която спечели „Еми” за своята работа по ТВ сериала „Историята на прислужницата”.Блейк Лайвли ще се превъплъти в главната героиня, чието семейство умира при самолетна катастрофа. Самата тя също е трябвало да бъде в самолета. След като разкрива, че случилото се не е инцидент, тя е решена на всичко, за да отмъсти за смъртта на близките си.Снимките ще стартират съвсем скоро, а снимачният процес ще тече в Щатите, Великобритания, Ирландия, Испания и Швейцария. Продуценти ще са Джеймс Бонд тандемът Барбара Броколи и Майкъл Уилсън. ... още »
|
|
|
ФИЛМ
|
Появи се нов плакат на историческата драма „Най-мрачният час” (“Darkest Hour”), посветена на живота на една от ключовите фигури на световната политическа сцена – британският премиер Уинстън Чърчил. В ролята на политика се превъплъщава Гари Олдман, а като съпругата му Клементин ще видим Кристин Скот Томас. Сред останалите имена в актьорския състав откриваме Лили Джеймс, Бен Менделсон, Стивън Дилейн и Никълъс Джоунс. На режисьорския стол е номинираният за „Златен глобус” Джо Райт („Изкупление”, „Гордост и предразсъдъци”). Сценарият е в ръцете на номинирания за „Оскар” Антъни Маккартън („Теорията за всичко”). Олдман е сочен като един от сигурните номинирани за „Оскар” за образа си на Чърчил. Актьорът е попадал сред номинираните от Академията само веднъж, за водеща мъжка роля в „Дама, поп, асо, шпионин”.„Най-мрачният час” ще бъде по екраните в Щатите от 22 ноември, а на този етап българската му премиера е фиксирана за 19 януари 2018г. ... още »
|
|
|
ФИЛМ
|
Появи се нов трейлър на „Малък голям живот” (“Downsizing”) на Александър Пейн, който се завръща след четиригодишна пауза. Последният филм на режисьора „Небраска” беше абсолютен независим хит, като Брус Дърн взе наградата за най-добър актьор на фестивала в Кан, а самият филм получи 6 номинации за „Оскар”.Сред актьорския състав на „Малък голям живот” откриваме Мат Деймън, Кристен Уиг, Кристоф Валц, Лора Дърн, Джейсън Съдейкъс и Нийл Патрик Харис.Деймън и Уиг са в ролите на съпрузи, които искат да променят ежедневието си кардинално. Двамата се съгласяват да участват в експеримент, при който ръстът им ще се смали драстично. За голяма изненада жената се отказва от опита и съпругът става единственият участник.Филмът ще бъде по екраните в Щатите по Коледа, а у нас премиерата ще бъде на 12 януари догодина. ... още »
|
|
|
ФИЛМ
|
Терминаторът окончателно се завръща в кината, като шестата част от поредицата ще завладее световните екрани на 26 юли 2019г. От „Парамаунт” оповестиха, че режисьорът на „Дедпул” Тим Милър сяда на режисьорския стол.Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтън отново ще са заедно на екран след „Терминатор 2: Денят на Страшния съд”. Продуцент ще е Джеймс Камерън.Сценарият ще се изготви от Дейвид Гойър и Джош Фридман по история, създадена от Камерън и Милър. По рано Джеймс Камерън съобщи, че шестата част от франчайза ще е директно продължение на „Терминатор 2”, а като цяло филмът ще постави началото на една нова трилогия.Арнолд Шварценегер намекна, че веднага след снимките на „Терминатор 6” ще пристъпи към едно друго дълго чакано продължение, това на култовата комедия от 80-те „Близнаци”. По предварителни данни снимачният процес на „Терминатор 6” ще стартира през март 2018г. ... още »
|
|
|
ФИЛМ
|
Ейдън Гилън и Том Холандър се присъединяват към каста на „Бохемска рапсодия”. Двамата ще се превъплътят в мениджърите на „Куин”, като Гилън ще бъде Джон Рейд, който менажира групата от 1975 до 1978г., а Том Холандър ще бъде дългогодишният мениджър на „Куин” Джим Бийч.Филмът ще се съсредоточи основно върху първите 15 години от съществуването на групата, или от 1970-та, когато се формира бандата, до големия благотворителен концерт Live Aid през 1985г. Сценарият е дело на Джъстин Хейт (номинация за БАФТА за „Пътят на промените”).Рами Малек е в ролята на Фреди Меркюри, а като останалите членове на култовата група ще видим Бен Харди, който ще е Роджър Тейлър, Гуилим Лий ще е Брайън Мей, а Джоузеф Мацело – Джон Дийкън. В Щатите „Бохемска рапсодия” ще се появи на 25 декември 2018г., а у нас на този етап премиерата е заложена на 28 декември 2018г. ... още »
|
|