Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало »

Новини

»

Теми Когато великите кино идеи не се осъществиха

Когато великите кино идеи не се осъществиха
Когато великите кино идеи не се осъществиха
Cinefish.bg

Теми
Когато великите кино идеи не се осъществиха

23.10.2018, 11:15  |   Видяна: 2775  |   синефиш.бг  |   ГОРЕЩА ТЕМА
В света на киното има термин, наречен „сложна концепция“. Това означава, че един филм има толкова силна идея, че буквално кара хората да купуват билети без значение колко големи са рейтингите и рекламите му. Но не всички от тези филми наистина отговарят на нашите очаквания.

Като за начало, ще ви представим пет невероятни идеи, разрушени от сценаристи. Тези филми можеха да станат шедьоври, но за съжаление получиха само „Златни малини“ и подигравките както на критиците, така и на голям част от публиката.

 „Малък голям живот“ трябваше да бъде научно-фантастичен шедьовър

 „Малък голям живот“
 

Какво очаквахме: Добър научно-фантастичен филм за необичайното решение относно това как светът решава да се справи с пренаселеността. Филмът е за иновативна технология, която може да смали тялото. Всеки, който решава да стане по-малък, получава голяма сума пари и голяма къща в малък мегаполис. Главният герой и съпругата му претеглят всички плюсове и минуси и вземат решение да станат малки. Когато мъжът се буди след процедурата, той осъзнава, че съпругата му е променила решението си ...

Какво се получи: В началото филмът е толкова страхотен, колкото и трейлъра. Но след това изглежда, че филмовите творци сякаш са били заменени или просто са създали едно интересно начало и до там са им стигнали силите. Във втората част на филма изглежда, че героите правят глупави неща само за да се забавляват. Този филм можеше да разкаже историята за малкия човек и голямата му трагедия в съвременния свят. Но се е получил филм, който не може да бъде поставен в никакви рамки, и дори талантливият Кристоф Валц, който играе необикновен съсед, не може да спаси ситуацията.

“Дилъри на време” трябвало да бъде най-добрият филм антиутопия на съвременния свят
 
“Дилъри на време”

Какво очаквахме: Антиутопия за бъдещето, когато времето става валутата, която заменя парите. На 25-годишна възраст човек спира да остарява, а всеки има часовник на ръката, отброяващ колко му остава да живее. Ако хората не крадат или не търгуват с време, те умират.
Между другото, филмът е създаден от човека, който е написал и копродуцирал „Шоуто на Труман“  и е режисьор и сценарист на „Гатака“. Наистина звучи обещаващо.

Какво се получи: "Четири минути за чаша кафе? Вчера то струваше само 3!" Освен такива странни диалози, не получаваме повече информация за това как всъщност се развива този свят. Не става ясно какво правят хората, преди да навършат 25 години. Защо не пестят време? Как така хората могат да откраднат време? Защо никой не ги защитава? Благодарение на тези важни въпроси, които нямат отговор, зрителят губи интерес да разбере как завършва този филм и какво се случва с главните герои.

„Отряд самоубийци“ е трябвало да бъде по-як от всички Марвел филми взети заедно
 
„Отряд самоубийци“

Какво очаквахме: Злодеи, които са обречени на смърт, намиращи се във силно охраняван затвор, могат да са реабилитират само, ако спасят света. Това вече е „сложна концепция“!

Какво се получи: Твърде много герои, за които почти не знаем нищо, не се замисляме даже от кой комикс идват, нямат никакво психологическо въздействие. Така че не можем да симпатизираме на образи, за които дори не знаем защо са там…

Awake /2007/ е трябвало да шокира публиката
 
Awake /2007

Какво очаквахме: Всяка година повече от 21 милиона души преминават през обща анестезия. Повечето от тях не помнят нищо. Но 30 000 души не са толкова щастливи; те изпитват осъзнатост по време на анестезията - състояние, при което се събуждат по време на операцията, оставяйки с едно напълно съзнателно усещане за всеки разрез, но са парализирани и неспособни да направят каквото и да е било. Това се случва с главния герой. Настръхвате ли вече?

Какво се получи: Наивно нежен филм за милиардер, който има сърдечни проблеми. В средата на филма има 3-минутна сцена, която показва, че е той е от тези, които се будят по време на анестезията, и това е всичко. Тогава приятелката му става главен герой и сюжетът се превръща в мелодрама. В крайна сметка, идеята и фабулата остават неясни и неправдоподобни.

Филмите от поредицата „Тъмната кула“ трябвало се превърнат в култ като „Игра на тронове“
 
„Тъмната кула“

Какво очаквахме: Научно-фантастичен уестърн, базиран на книгите на Стивън Кинг, които са с не по-малко добри литературни източници от „Властелинът на пръстените“ и „Игра на тронове“.

Какво се получи: На следващия ден след премиерата в медиите бяха публикувани много рецензии с подобни заключения: "забравили са да покажат половината от филма, но това е за добро, тъй като това мъчение поне приключва бързо". Чували ли сте за модерни блокбастъри, които траят само 90 минути? Филмът не успя да изобрази невероятния свят на Краля, а илюстрира само основни факти. Освен това, основното действие във филма се случва през последните му 30 минути, но пък в края не се обяснява нищо – даже не се разбора кой е коренът на злото, какво представлява кулата и т.н.

ДАС














Споделете:

Cinefish.bg ОЩЕ НОВИНИ
Cinefish.bg - Всичко за киното МНЕНИЯ Cinefish.bg - Всичко за киното


За да напишете коментар, е нужно да влезете с Вашите име и парола.


 

ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС
 
Cinefish.bg Cinefish.bg