🎬 Следващата филмова седмица (09.06 - 15.06) ще бъде зверска! 🦾 В киното като астероид ще се разбият едни от най-добрите филми за месеца - „Трансформърс: Възходът на зверовете“ и българският филм „Анна“ 😎
⚡ ОЧАКВАТ ВИ: 👉 2 ПРЕМИЕРИ. 👉 4 филма на 3D формат. 😎 👉 Дългоочакваната премиера на филма с Радина Кърджилова - „Анна“.
🎫 Билети, можете да вземете от тук -> bit.ly/3X6YXzD
Последвайте и профила ни в Instagram -> https://www.instagram.com/cineland.pernik/
Цени на билети: Събота и неделя 2D - (11 / 9* лв, VIP зала - 13/*11 лв.), 3D (13/*11 лв., VIP зала - 15/ *13 лв.) Понеделник-петък 2D - (11/ 9*лв., VIP зала - 13/ *11 лв.), 3D (13/*11лв., VIP зала - 15/*13 лв.) Предпремиера 2D - 12 лв. Предпремиера 2D VIP зала - 14 лв. Предпремиера 3D - 15 лв. Предпремиера 3D VIP зала - 16 лв. ПРОМО ДНИ (понеделник и сряда *не важи за официални празници*) - 2D - 8 лв/ 3D - 9 лв. * Намалението важи за ученици, студенти, пенисионери и хора с увреждания.
🟢 Часовете, които са отбелязани в зелено, ще бъдат излъчвани във VIP залата ни.
IMAX показаха два нови промо-плаката към осмия епизод от сагата „Междузвездни войни“, показващи Люк Скайуокър едновременно на светлата и тъмната страна на Силата. Премиерата на лентата от режисьора Райън Джонсън е насрочена за 15 декември 2017 г. Продължението на легендарната сага за противопоставянето на света на мрака, добро и зло, започва след гибелта на Хан Соло. В Галактиката, където Първия Орден и Съпротивата яростно се сражават едни с други в една безконечна война, героинята Рей (Дейзи Ридли) пробужда Силата в себе си. Но какво ще се случи, когато тя отиде да се срещне с единствения останал жив джедай – Люк Скайуокър (Марк Хамил)? Кайло Рен вече е минал на тъмната страна на Силата и е убил собствения си баща, заемал висока позиция в Първия Орден. Но къде ще го поведат амбициите, подарени му по наследство от един страшен родственик – Дарт Вейдър? Ситуацията се обостря още повече, когато майката на Кайло, лидерът на Съпротивата Лея (Кари Фишър), заедно с По (Оскар Айзък), Фин (Джон Бойега) и ВВ-8 започват изпълнението на нова мисия. На екрана отново ще видим Домнал Глийсън, Антъни Даниелс, Гуендолин Кристи и Анди Съркис, превъплъщаващ се в образа на Сноук. Актьорският състав е допълнен и от нови имена като Бенисио дел Торо, Кели Мери Тран и Лора Дърн. ... още »
Cinemax обявиха началото на снимките за тв сериала „Воин“ (Warrior) – криминална екшън-драма, сюжетът на която е основан на ранните съчинения на легендарния актьор Брус Лий. Режисьор и изпълнителен продуцент ще бъде Джъстин Лин. В центъра на сюжета се намира историята на бруталния воин Тонг, вилнеещ в Сан Франциско през втората половина на XIX век, когато териториалните борби между престъпните етнически групировки прерастват в кръвопролитни сражения. Главният герой е „вундеркинд на бойните изкуства“, който е емигрирал от Китай в Сан Франциско при загадъчни обстоятелства и започва да работи за едно от най-влиятелните криминални китайски семейства в Чайна таун.Главната роля в сериала ще изиграе Андрю Кодзи, заедно с Джо Таслим, Оливия Чен, Лангли Кьоркууд, Пери Юнг и др. Сценарист на проекта е Джонатан Трупър, а продуценти са дъщерята на Брус Лий, Шанън Лий, която се занимава с разработката на тв адаптацията „Воин“ още от 2013 г. Снимките започват в Южна Африка на 22 октомври, а премиерата се очаква в края на 2018, началото на 2019 г. Засега се планира заснемането на 10 епизода. ... още »
Ал Пачино и Робърт де Ниро най-накрая се засякоха. Това стана на снимачната площадка на гангстерската драма „Ирландецът“ (The Irishman)на Мартин Скорсезе. В актьорския състав влизат още Джо Пеши, Харви Кайтел, Катрин Нардучи, Боби Канавале, Анна Пакуин и Стивен Греъм.Сценарият е дело на Стивън Зейлиън, основан на романа на Чарлз Бранд. В центъра на сюжета се намира гангстера Франки Ширан, известен с прякора си Ирландеца. Разказващ на смъртното си легло за тъмното си минало, той признава, че се е научил да убива без да му трепне окото, на фронта по време на Втората световна война. Като се е върнал в САЩ е намерил „поле за изява“ в средите на криминално проявените. Извършил 25 поръчкови убийства, в това число се предполага, че е замесен и в изчезването на профсъюзния деец Джими Хофа.Точна дата за премиерата все още няма, но е известно, че Netflix планират да пуснат лентата през 2019 г., директно за сезона на наградите. ... още »
Официално започна снимачният процес по втората част на екшъна „Закрилникът 2“ (The Equalizer 2). На режисьорския стол отново е Антоан Фукуа, а към образа на бившия агент от ЦРУ Робърт МакКол се завръща Дензъл Уошингтън. Автор на сенария е Ричард Уенк, който работеше по сюжета и на първата част. Детайли от него все още не се разкриват. Ролята на главния антагонист е поверена на Педро Паскалю, известен от участието си в сериалите „Игра на тронове“ и „Нарко“. Припомняме, че в първата част се разказваше за МакКол, човек, който вярва, че е успял да загърби мистериозното си минало и да води спокоен живот. Но след като среща Тери (Клоуи Грейс Мориц) - младо момиче, чийто живот е под контрола на брутални руски гангстери - той не може да стои безучастен и трябва да й помогне.МакКол прекратява самоволното си пенсиониране и открива, че желанието му за справедливост е съживено. Той притежава скрити умения, които му позволяват да отмъсти на всеки насилник над безпомощните. Ако някой има проблем, ако шансовете са срещу него, ако няма към кого друг да се обърне, МакКол е насреща. Той е Закрилникът.Световната премиера на лентата е насрочена за 14 септември 2018 г. ... още »
В Лондон беше представен тийзър плакат от „Хищникът“ (The Predator) на режисьора Шейн Блек. Премиерата на лентата е насрочена за 03 август 2018 г. Едни от най-известните извънземни убийци се завръщат. След събитията от първите два филма, когато земляните успяха да надвият воините от тази могъща раса, настава време за едно по-мащабно сражение. Готови ли са хората за новото оръжие на Хищниците, за техните затвърдени навици на професионални убийци, които за годините, прекарани в безчислени схватки на други планети, са станали още по-смъртоносни?!Сценарият е дело на Фред Декър и самият Шейн Блек. В актьорския състав ще видим Оливия Мън, Томас Джейн, Бойд Холбрук, Алфи Алън, Едуард Джеймс Олмос, Кайл Стротс. ... още »
Режисьорът Джоузеф Косински разказа за основните разлики, които неговият филм ще има, от оригиналната лента, която излезе точно преди 31 г. „Съвременната авиация изключително много се отличава от тази през 1986-та. През това време не се водеха войни, може би в продължение на 15-20 г. и затова тонът на филма и поведението на персонажите беше коренно различно. Сега, през 2017 г., авиацията се намира в постоянно състояние на война, от 20 г. насам. Затова трябва не само да се вземе и презаснеме първата част, а да се отразят измененията в глобален план. Ние се приготвяме за една съвременна адаптация. Искам да дам възможност на зрителя да усети атмосферата, както и да го пренеса в света на морската авиация, да може да почувства от първа ръка какво е да си пилот на изстребител. Подходът ми към лентата ще бъде изцяло в духа на времето, в което живеем.“ – казва Косински.Очаква се снимките по „Топ гън: Маверик“ да започнат веднага, след като Том Круз приключи с работата по „Мисията невъзможна 6“. Очаква се и Вал Килмър да се завърне в своята роля. По думите на продуцента Джери Брукхаймър, сюжетът ще е посветен и на рязкото нарастване популярността на дроновете, в резултат на което, професията пилот постепенно отива в миналото. Световната премиера на лентата е насрочена за 12 юли 2019 г. ... още »
В интервю пред медиите, режисьорът Тайка Уайтити потвърди информацията, че води преговори за игрална адаптация на популярното аниме „Акира“ за Warner Bros. И, въпреки че контрактът все още не е подписан, Уайтити споделя своите виждания за проекта и заявява кой планира да покани за главните роли, като се предвижда това да са актьори от азиатски произход. „Да, преговорите действително се провеждат и аз безусловно много искам да работя по този филм. В края на краищата, аз много харесвам оригиналната манга, както и анимето, но нямам намерение да правя римейк. По-скоро бих предпочел да екранизирам оригиналните манги.“Т. нар. тенденция „уайтуошинг“, когато бели актьори се назначават, за да изиграят персонажи от други раси, е характерна за съвременните холивудски продукции, които са направени по аниме (като „Дух в броня“ и „Тетрадка на смъртта“). Уайтити уверява, че неговата версия на „Акира“ няма да се сблъска с подобен проблем. Правата за екранизация на „Акира“, Warner Bros. придобива още през 2008 г. През това време за режисьори са спрягани редица холивудски имена, като сред тях са Джордан Пийл, Кристофър Нолан, Джордж Милър, Даниел Еспиноса, Дейвид Ф. Сандберг и Жауме Колет-Сера, който беше принуден да снима Гарет Хедлънд, Кристен Стюарт, Кен Уатанабе и Хелена Бонам Картър в главните роли. Синопсисът на филма остава неизменен към момента: В град на бъдещето, на име Нов Манхатън, главатаря на банда мотоциклетисти е длъжен да спаси свой приятел, над когото правителството провежда опасни експерименти, които му позволяват да развие разрушителни телекинетични способности.Съобщава се още, че студията планират да разбият оригиналните 6 тома на мангата от Кацухиро Отово, на два пълнометражни филма. Последният вариант на сценария е дело на Марко Рамирез. Продуценти ще бъдат Андрю Лазар и Леонардо ди Каприо, чрез своята компания Appian Way. ... още »
Warner Bros. пуснаха нова тв реклама от предстоящия „Лигата на справедливостта“, както и персонален плакат с Аквамен, в изпълнението на Джейсън Момоа. Сюжетът разказва за Брус Уейн, който воден от възстановената си вяра в човечеството и вдъхновен от саможертвата на Супермен, обединява сили с новия си съюзник Диана Принс, за да се изправи срещу още по-голям враг. Заедно, Батман и Жената чудо работят в екип, за да открият и привлекат за каузата си екип от супер хора, с които да се изправят срещу наскоро събудила се още по-голяма заплаха. Но въпреки формирането на безпрецедентната до този момент лига от герои – Батман, Жената чудо, Аквамен, Киборг и Светкавицата, може да се окаже, че е твърде късно планетата да се спаси от нападение с катастрофални размери.Главните антагонисти ще бъдат Степенулф и Парадемон. В ролята на Алфред Пениуърт ще видим отново Джереми Айрънс, а Марта Кент ще бъде Даян Лейн. В каста ще видим още Джей Кей Симънс, Амбър Хърд, Били Крудъп и Кони Нилсен. Премиерата е насрочена за 17 ноември 2017 г. ... още »