Кери Ан Енрайт е актриса, продуцент и режисьор, която има опит в късометражното и документално кино, а в Международния конкурс на 29-ия СФФ представя лично своя пълнометражен режисьорски дебют „Никой не иска да убие жена“, като тя е и автор на сценария, както и продуцент. Подходът на Енрайт към историята демонстрира забележителен творчески подход – тя създава интимен портрет на жена, която се опитва да оцелее в свят, в който любовта и лоялността са подложени на изпитание. Без възможност да пренебрегне общественото презрение и личния си морален конфликт, тя избира доста опасен път в решението да защити детето си от хаоса, който ги заобикаля. „Надявам се зрителите да останат с усещането, че това е силна история за жена, която няма късмет, но въпреки всичко намира своя път в света на мъжете, без да се примирява и подчинява на статуквото,“ споделя авторката на филма. Асоцииран продуцент на „Никой не иска да убие жена“ е Джим Старк, който в продължение на десетилетия подкрепя независимото американско и европейско кино.
Прожекцията на филма, представен от режисьорката Кери Ан Енрайт и продуцента Джим Старк, е ДНЕС - 19 март, от 20:30 часа в Дома на киното.
Отдавна се говори за този проект, но новината вече е официална. Мартин Скорсезе ще режисира Леонардо Дикаприо в екранизация по бестселъра на Дейвид Гран „Killers of the Flower Moon“. Двамата ще са и част от продуцентите на бъдещия хит.За този филм се заговори още през 2016 г., когато за режисьор бе избран Джей Джей Ейбръмс. Действието във вдъхновения от истински събития трилър се развива през 20-те години в Оклахома и разказва за няколко убийства сред индианците от племето Осейджи, разтърсили областта. С разследването на убийствата се заема ФБР и това е първото голямо дело на агенцията.Отличеният с „Оскар“ Ерик Рот, писал сценариите за класики като „Форест Гъмп“ и „Странният случай с Бенджамин Бътън“, е автор на сценария. Той е сред сценаристите и на актуалния хит на Брадли Купър „Роди се звезда“.„След като прочетох книгата на Дейвид Гран, бях убеден, че трябва да направя филм по нея. Толкова съм развълнуван от възможността да работя с Ерик Рот и отново да се съберем с Лео Дикаприо, за да пренесем тази смущаваща американска история на екрана“, заяви Скорсезе.Очакваше се работата по филма да започне тази година, но вече е ясно, че това ще се случи през лятото на 2019 г. Дотогава прочутият режисьор трябва да приключи с монтажа на дългоочаквания си филм с Робърт де Ниро и Ал Пачино „Ирландецът“. ... още »
„Дисни“ явно нямат намерение да слагат край на една от най-доходоносните си поредици. След като „Карибски пирати: Отмъщението на Саласар“ се представи далеч под очакванията, като че ли това се очертаваше като последния филм в пиратската сага. Сега от студиото са в преговори с Рет Рийс и Пол Верник, сценаристи на двете части на „Дедпул“, да пишат сценарий за шеста част.Услугите на Рийс и Верник явно са много търсени напоследък. Освен двата филма с Райън Рейнолдс като един различен супергерой, те са сценаристи на „Zombieland“ и неговото продължение, както и на „6 Underground“ – новият филм на Майкъл Бей за Netflix, в който в главната роля отново е Рейнолдс.Джери Брукхаймер отново ще е продуцент на бъдещия хит, както на всички останали филми от поредицата досега. На този етап обаче това е единственото сигурно име. Все още не е ясно и дали Джони Деп ще се завърне в коронната си роля на Джак Спароу, за която той черпи вдъхновение от рок легендата Кийт Ричардс.Все пак не е учудващо, че „Дисни“ ще се опитат да рестартират поредицата „Карибски пирати“, чието начало бе поставено през 2003 г. Всички пет филма дотук са спечелили над 4,5 милиарда долара само от разпространението си по кината. ... още »
Джони Деп ще играе прочутия фотограф Уилям Юджийн Смит във филма Minamata. Режисьор ще е Андрю Левитас („Приспиване“), а сценарият е дело на Дейвид К. Кеслър, по едноименната книга на Айлийн Миоко Смит и самия Смит. Снимките ще стартират през януари 2019 г. първо в Япония, а след това в Сърбия.Новият филм ще разказва за самотника Смит, прочул се със серия фотографии по време на Втората световна война. През 70-те години той заминава за Япония, по поръчка на редакторът на списание Life Ралф Грейвс. Тук въоръжен единствено с неговия фотоапарат Nikon, той документира скандално разрастващата се епидемия в залива Минамата.Органичен живак, изхвърлян в морето от местната фабрика, е причина за смъртта на много хора и животни. Местната полиция и дори правителството остават безучастни. Наследниците на жертвите завеждат дело срещу корпорацията, което завършва с изплащане на едно от най-големите обещетения на всички времена. И до днес болните от болестта Минамата продължават да търсят своите права в съда.„Minamata“ ще бъде продуциран от новата компания на Джони Деп Infinitum Nihil. Екип на компанията е прекарал известно време в Минамата и се е срещнал с много от оцелелите жертви на болестта и техни близки. Те са оказали пълна подкрепа на продукцията. ... още »
„Юнивърсъл“ се готвят за поредния си голям удар. Студиото е на финалната права на преговорите за все още неозаглавен филм, проследяващ епичната любовна история между Джон Ленън и Йоко Оно. Режисьор ще бъде Жан-Марк Вале.Продуценти на бъдещия хит ще са Майкъл Де Лука („Социалната мрежа“) и самата Йоко Оно, а сценарист е Антъни Макартън. Той е специалист по биографични драми. Макартън е автор на сценария на очаквания с огромен интерес „Бохемска рапсодия“. Негови са сценариите и на „Най-мрачният час“ и „Теорията на всичко“, донесли награди „Оскар“ съответно на Гари Олдман и Еди Редмейн.Вале е сред най-търсените режисьори в Холивуд за последните години. Неговият филм „Клубът на продавачите от Далас“ донесе наградите на Академията на Матю Маконъхи и Джаред Лето. Следващият му филм „Моето приключение в дивото“ пък постави начало на сътрудничеството му с Рийз Уидърспун. Тя го покани за режисьор на отрупания с награди сериал „Големите малки лъжи“, а впоследствие той работи и по сериала „Отворени рани“.Очакваше се Вале да е сред фаворитите за режисьор на Бонд 25, но ето че сега той ще снима нещо не по-малко значимо. Оно и Ленън се запознават в края на 60-те, когато тя е тепърва налагаща се със своите пърформънси, а той е една от най-големите музикални звезди на планетата. Двамата са неразделни почти до смъртта на Джон през 1980 г. Йоко притежава и правата върху всичко негови песни, които ще звучат в бъдещия филм. ... още »
rnrnrnrnrnТой ще изпълнява главната мъжка роля, редом до Рийз Уидърспун и Дженифър Анистън в новия все още неозаглавен драматичен сериал на Apple. За Стив Карел, прочул се с ролята си в култовия сериал „Офисът“, за която печели „Златен глобус“ и номинация за „Еми“, това ще е голямото завръщане в телевизията.rnrnrnrnrnПо сценарий на Кери Ерин и оригинална идея на Майкъл Еленбърг, новият сериал ще е режисиран от Мими Ледър и ще навлиза в кухнята на водещите на сутрешни ток шоута. Именно такъв е героя на Карел. Мич Кеслър се бори да се впише в динамичната медийна среда. Това не е непозната територия за актьора, наложил се в ролята си на синоптика Брик Тамланд в двете части на „Водещият“. Той играе водещ и в комедията „Всемогъщия Брус“ и нейното продължение „Всемогъщия Еван“.Ледър е изпълнителен продуцент на шоуто, заедно с двете актриси. Apple са много въодушевени от проекта и са поръчали два сезона на сериала от по 10 епизода. Снимките трябва да стартират другата седмица в Лос Анджелис.След като се оттегли от „Офисът“ през 2011 г., Карел бързо се наложи в игралното кино. Той бе номиниран за „Оскар“ за смазващата си роля в ‚‚Ловец на лисици“. Предстои да го видим в два филма, които също са спрягани за престижни награди. В „Beautiful Boy“ той играе баща на Тимъти Шаламей, а в „Vice“ участва в ролята на Доналд Ръмсфелд. ... още »
След като „Уорнър“ обявиха решението си да изместят премиерата на „Жената чудо 1984“, конкуренцията им веднага се възползва от освободената дата. „Сони“ насрочиха за тогава своята нова версия на „Ангелите на Чарли“. Филмът трябваше да излезе през септември, но сега новата му премиерна дата е 1 ноември 2019 г.И тази дата съвсем не е избрана случайно. Именно тогава през 2000 г. е голямата премиера на „Ангелите на Чарли“ – първият филм, в който се развихриха Камерън Диас, Дрю Баримор и Луси Лиу. Тогава той се превърна в невероятен касов хит и няколко години по-късно излезе и продължението му.Сега нов екип от „ангели“ поемат по техните стъпки. Кристен Стюарт, Наоми Скот и Ела Балинска ще са следващото поколение агентки, работещи за мистериозния Чарли. Сега тяхната агенция е разширила дейността си и вече има офиси по целия свят. Елизабет Банкс е режисьор на новата версия и ще я видим с малка роля и на екрана.„Ангелите на Чарли“ все пак ще има конкуренция покрай новата си премиерна дата. Филмът ще се сблъска с други агенти – тогава ще се появи третата част на „Kingsman“. По това време по екраните се очаква новият военен епос на Роланд Емерик „Midway“, както и адаптацията по популярна видеоигра „Sonic the Hedgehog“. ... още »
В света на киното има термин, наречен „сложна концепция“. Това означава, че един филм има толкова силна идея, че буквално кара хората да купуват билети без значение колко големи са рейтингите и рекламите му. Но не всички от тези филми наистина отговарят на нашите очаквания.Като за начало, ще ви представим пет невероятни идеи, разрушени от сценаристи. Тези филми можеха да станат шедьоври, но за съжаление получиха само „Златни малини“ и подигравките както на критиците, така и на голям част от публиката. „Малък голям живот“ трябваше да бъде научно-фантастичен шедьовър Какво очаквахме: Добър научно-фантастичен филм за необичайното решение относно това как светът решава да се справи с пренаселеността. Филмът е за иновативна технология, която може да смали тялото. Всеки, който решава да стане по-малък, получава голяма сума пари и голяма къща в малък мегаполис. Главният герой и съпругата му претеглят всички плюсове и минуси и вземат решение да станат малки. Когато мъжът се буди след процедурата, той осъзнава, че съпругата му е променила решението си ...Какво се получи: В началото филмът е толкова страхотен, колкото и трейлъра. Но след това изглежда, че филмовите творци сякаш са били заменени или просто са създали едно интересно начало и до там са им стигнали силите. Във втората част на филма изглежда, че героите правят глупави неща само за да се забавляват. Този филм можеше да разкаже историята за малкия човек и голямата му трагедия в съвременния свят. Но се е получил филм, който не може да бъде поставен в никакви рамки, и дори талантливият Кристоф Валц, който играе необикновен съсед, не може да спаси ситуацията.“Дилъри на време” трябвало да бъде най-добрият филм антиутопия на съвременния свят Какво очаквахме: Антиутопия за бъдещето, когато времето става валутата, която заменя парите. На 25-годишна възраст човек спира да остарява, а всеки има часовник на ръката, отброяващ колко му остава да живее. Ако хората не крадат или не търгуват с време, те умират.Между другото, филмът е създаден от човека, който е написал и копродуцирал „Шоуто на Труман“ и е режисьор и сценарист на „Гатака“. Наистина звучи обещаващо. Какво се получи: "Четири минути за чаша кафе? Вчера то струваше само 3!" Освен такива странни диалози, не получаваме повече информация за това как всъщност се развива този свят. Не става ясно какво правят хората, преди да навършат 25 години. Защо не пестят време? Как така хората могат да откраднат време? Защо никой не ги защитава? Благодарение на тези важни въпроси, които нямат отговор, зрителят губи интерес да разбере как завършва този филм и какво се случва с главните герои.„Отряд самоубийци“ е трябвало да бъде по-як от всички Марвел филми взети заедно Какво очаквахме: Злодеи, които са обречени на смърт, намиращи се във силно охраняван затвор, могат да са реабилитират само, ако спасят света. Това вече е „сложна концепция“!Какво се получи: Твърде много герои, за които почти не знаем нищо, не се замисляме даже от кой комикс идват, нямат никакво психологическо въздействие. Така че не можем да симпатизираме на образи, за които дори не знаем защо са там…Awake /2007/ е трябвало да шокира публиката Какво очаквахме: Всяка година повече от 21 милиона души преминават през обща анестезия. Повечето от тях не помнят нищо. Но 30 000 души не са толкова щастливи; те изпитват осъзнатост по време на анестезията - състояние, при което се събуждат по време на операцията, оставяйки с едно напълно съзнателно усещане за всеки разрез, но са парализирани и неспособни да направят каквото и да е било. Това се случва с главния герой. Настръхвате ли вече?Какво се получи: Наивно нежен филм за милиардер, който има сърдечни проблеми. В средата на филма има 3-минутна сцена, която показва, че е той е от тези, които се будят по време на анестезията, и това е всичко. Тогава приятелката му става главен герой и сюжетът се превръща в мелодрама. В крайна сметка, идеята и фабулата остават неясни и неправдоподобни.Филмите от поредицата „Тъмната кула“ трябвало се превърнат в култ като „Игра на тронове“ Какво очаквахме: Научно-фантастичен уестърн, базиран на книгите на Стивън Кинг, които са с не по-малко добри литературни източници от „Властелинът на пръстените“ и „Игра на тронове“.Какво се получи: На следващия ден след премиерата в медиите бяха публикувани много рецензии с подобни заключения: "забравили са да покажат половината от филма, но това е за добро, тъй като това мъчение поне приключва бързо". Чували ли сте за модерни блокбастъри, които траят само 90 минути? Филмът не успя да изобрази невероятния свят на Краля, а илюстрира само основни факти. Освен това, основното действие във филма се случва през последните му 30 минути, но пък в края не се обяснява нищо – даже не се разбора кой е коренът на злото, какво представлява кулата и т.н.ДАС ... още »
Надявахме се да е по-рано, но явно ще трябва да се запасим с търпение. Продължението на „Жената чудо“ няма да излезе през ноември 2019, както бе официално обявено отдавна. Новата премиерна дата на хита с Гал Гадот е 5 юни 2020 г.rnrnrnrnrnrnrnrnrnrnSuper excited to announce that, thanks to the changing landscape, we are able to put Wonder Woman back to its rightful home. June 5, 2020. Be there or be square!!!✨🙅♀️✨ pic.twitter.com/Wj8ORUQLdgrnrnrnrnrnrnrnrnrnrn— Gal Gadot (@GalGadot) 22 октомври 2018 г. Датата не е случайно избрана. Точно по това време през 2017 г. излезе оригиналният филм, който се превърна в един от хитовете на годината. Сега режисьорката Пати Дженкинс ще има достатъчно време да довърши работата по „Жената чудо 1984“ и няма да се притеснява от притискащи я срокове. Явно „Уорнър“ се надяват продължението да постигне още по-голям успех, като го наредят сред летните хитове, вместо да излезе през есента.Гадот се завръща към любимата си роля, заедно с Крис Пайн, и новото име в поредицата – Кристен Уиг, която ще видим като злодейката Чита. Тримата ще се впуснат в свирепа битка в продължението, но и самият филм трябваше да се бори с друг голям хит на „Уорнър“, програмиран по това време – „The Six Billion Dolar Man“ с Марк Уолбърг. Той беше програмиран за май, 2019, но според последна информация отново ще бъде преместен, като датата все още се уточнява.С новата си премиерна дата „Жената чудо 1984“ ще избегне сблъсъка с филма за Жокера с Хоакин Финикс, който се очаква през октомври 2019 г. Но пък Гал Гадот ще се изправи срещу друг филм с нейно участие. На 12 юни 2020 г. е предвидена премиерата на „Red Notice“ – новият филм на Роусън Маршал Търбър, в който неин партньор ще е Дуейн Джонсън. ... още »