Третият документален филм на Касиел Ноа Ашер носи поетичното име „Войник на съдбата“ и е посветен на талантливия български актьор Йосиф Шамли, завършил трагично житейския си път.
Пред камерата неговите приятели и близки „реставрират“ миналото му, създават възможното му настояще, мечтаят за допустимото му „бъдеще“. Подобно криминално разследване, търсещо мотивите за една ненавременна смърт – героите във филма извършват своеобразна „дисекция“ на възходите и провалите, успехите и съмнението, надеждата и копнежите в битието на човек избрал професията „Актьор“ в България. Филмът е осъществен благодарение на финансовата подкрепа на Направление „Кино“ към Столична Община.
Не пропускайте премиерната му прожекция в програмата на 27-ия София Филм Фест ДНЕС, от 20:30 часа в кино Люмиер!
След фантастиката „Алита: Боен ангел” Робърт Родригес се кани да направи рязък жанров завой. Той ще снима екшън трилър, на който ще бъде сценарист, заедно с Макс Боренстейн. В главната роля ще видим Бен Афлек.„Hipnotic” ще разказва за детектив (Афлек), който се натъква на мистериозен случай, докато разследва серия на пръв поглед невъзможни обири в богаташки квартали. Мистерията е свързана с неговата изчезнала дъщеря и със секретна правителствена програма.Това ще бъде първото сътрудничество между Афлек и Родригес. Новият трилър ще е и първият проект на Studio 8 и Solstice Studios. Снимките трябва да започнат през април 2020, а премиерата може би ще е през пролетта на следващата година.Шефът на Studio 8 Джеф Робинов е работил с Афлек по два от най-успешните му режисьорски проекти - „Градът” и отличения с „Оскар” за най-добър филм „Арго”.„Бен е разностранен талант и се справя блестящо пред и зад камерата. За мен е невероятна привилегия да работим отново заедно по този зареден с напрежение трилър. Сигурен съм, че двамата с Робърт ще направят един страхотен филм”, споделя Робинов. ... още »
В навечерието на Международния ден на слепите, Арт Фест и Домът на киното представят филма „ДЪЛГИЯТ ПЪТ НА СЕВЕР“ на режисьора Реми Шайе. Специалната прожекция е на 12 ноември (вторник) от 13.30 часа в залата на Дома на киното и се провежда съвместно с Асоциация на родителите на деца с нарушено зрение, която изпълнява проект по „Равни шансове“.Филмът е специално адаптиран за хора със зрителни увреждания и е поредното заглавие от проекта „Кино за незрящи“. Тази инициатива се случва в рамките на Международния София Филм Фест, но желанието на организаторите е прожекциите за незряща публика да се провеждат целогодишно в Дома на киното. Очакваме хората с увредено зрение в залата, за да споделим чаровния киноразказ, който ще бъде интересен както за малки, така и за големи почитатели на киното.Саша е аристократично момиче, което живее в Русия в края на XIX век, мечтае за Великия Север и страда за съдбата на дядо си Олукин – прочут учен и арктически изследовател, който не се завръща от последната си експедиция към Северния полюс. Олукин е предал страстта към изследователската дейност на Саша, но родителите ѝ, които не одобряват това, вече са уредили брак за дъщеря си. Саша се бунтува срещу съдбата, бяга от дома си и решава да се присъедини към Олукин... по дългия път на Север. Филмът е озвучен на български, като адаптираният текст ще бъде четен на живо в залата от актрисата Диа Мантова.Прожекцията е отворена за всички зрители, което отново ще предизвика силна емоционална връзка между „зрящи и незрящи – един до друг в залата.“Кучета водачи са добре дошли в Дома на киното!Билетите за двете прожекции са на преференциална цена от 5 лева. За придружители – вход СВОБОДЕН! ... още »
Мат Рийвс продължава да попълва звездния актьорски състав в новия „Батман”. Според последна информация той има свой нов фаворит за ролята на Пингвина. Това е Колин Фарел, който в момента договаря условията си с „Уорнър”.Ако всичко завърши успешно, звездата от „Омарът” ще се присъедини към останалите прочути злодеи, с които Батман ще се разправя в бъдещия хит. Засега е ясно, че Пол Дано ще видим в ролята на Гатанката, а Зоуи Кравиц ще играе Жената котка.За Фарел това няма да е първата злодейска роля в адаптация по популярен комикс. Той се радваше на хвалебствия от страна на критиците за ролята си на Булзай в „Дявол на доброто”. Освен това ролите на антигерои много му отиват, спомнете си само участието му във втория сезон на „Истински детектив” или ролята му на наемен убиец във „В Брюж”.Робърт Патинсън ще играе новия Батман и в момента тренира усилено бойни изкуства, включително джиу джицу. Джефри Райт пък вече официално бе потвърден за ролята на комисар Джим Гордън. ... още »
Чанинг Тейтъм ще изпълнява главната роля и ще бъде продуцент на филма вдъхновен от истински случай „Soundtrack of Silence“. Новият хит на Paramount ще събере звездата от „Внедрени в час“ със сценариста и продуцентите на едни от най-успешните му филми – „С дъх на канела“ по романа на Никълъс Спаркс.Новият филм ще разкаже на какво са способни двама души, за да запазят любовта си в един свят без звук и как най-големите музикални хитове на всички времена им помагат за това. Когато второкурсникът Мат Хей (героят на Тейтъм) разбира, че скоро ще загуби слуха си, той се опитва да запамети любимите си песни, за да запази така най-важните си спомени, включително как се е влюбил в своята приятелка и бъдеща съпруга Нора.Джейми Линдън е автор на сценария, а в момента студиото издирва режисьор на проекта. Той ще отбележи повторното събиране на Тейтъм, Линдън и компанията Temple Hill, след успеха на „С дъх на канела“. Филмът на Ласе Халстрьом се прочува с това, че успява да свали „Аватар“ от върха в боксофиса през 2010 г. Линдън е сценарист и на романтичната комедия „10 Years“, в която отново участва Тейтъм.За звездата от „Професия: Стриптизьор“ новият филм ще е голямото завръщане на екрана след участието му в „Kingsman: Златният кръг“ и „Късметът на Логан“ от 2017 г. Предстои да видим Тейтъм и в новата комедия „Free Guy”, в която ще си партнира с Райън Рейнолдс. ... още »
Вече съобщихме, че далеч преди премиерата на „The Gentleman” Гай Ричи подготвя нов филм. Той ще го събере с една от любимите му звезди - Джейсън Стейтъм. Сега разбираме, че към него ще се присъедини и Скот Истууд.„Cash Truck” е история за едно отмъщение, която се развива в различни времеви пояси и действието е представено от различни гледни точки. Основният герой Ейч (Стейтъм) работи в частна фирма, занимаваща се с транспортирането на бронирани камиони. Всъщност фирмата транспортира милиони долари около Лос Анджелис всяка седмица. Бъдещият хит е римейк на френския трилър „Le Convoyeur“ от 2004 г.Наскоро синът на Клинт Истууд приключи снимките на филма „The Outpost”, в който партнира на Орландо Блум. Сред хитовете с негово участие са „Отряд самоубийци” и „Бързи и яростни 8”, в който отново участва Стейтъм.„Нямам търпение да работя с Гай Ричи. Аз съм негов почитател още от „Две димящи дула. Неговите филми са култови и се чувствам късметлия, че ще мога да работя с талантлив режисьор от неговата класа. Радвам се, че ще мога да работя отново с Джейсън, който е една от най-големите екшън звезди на всички времена”, споделя Истууд. ... още »
Не, той няма да играе себе си. Дуейн Джонсън наистина е сред най-големите звезди на кеча, впоследствие превърнал се и в една от най-големите звезди в Холивуд. Той все пак успя да намери място в претоварения си график за следващия си, може би най-драматичен проект дотук.Джонсън ще играе професионалния боец Марк Кер, известен с прозвището си Гробаря. Той ще бъде и продуцент на филма, заедно с Дани и Хирам Гарсия и своята продуцентска компания Seven Bucks Productions и своя постоянен партньор Бо Флин. За момента проектът е в съвсем начален стадий и все още не е ясно кое студио ще застане зад него.Кер двукратен шампион в тежка категория. Той е определян като най-добрия професионален борец по време на своята MMA кариера. На живота му е посветен документалния филм „The Smashing Machine“, но това ще бъде първата игрална продукция за него. Излъченият по HBO филм от 2002 г. разказва за кариерата му, за романтичните му увлечения, приятелствата му и неговата наркозависимост.„Животът на Марк Кер е невероятен. Като всички нас и повечето професионални борци, и той се бори със своите лични демони – пристрастеността си към медикаменти, тежко душевно разтройство и напрежението да се бориш всяка вечер пред 50 000 зрители. Марк е преодолял всичко това, но най-хубавото при него е, че винаги мисли за едно по-добро бъдеще“, споделя Джонсън.Самият той е разговарял с Кер и му е съобщил новината, че ще го изиграе на екрана. „Той не може да повярва, че това ще се случи и съм му благодарен, че ми позволи да разкажа неговата история“, допълва звездата от „Бързи и яростни“. ... още »
Не сме предполагали, че един от най-големите режисьори в Холивуд е толкова голям почитател на Bee Gees. Оказва се, че Стивън Спилбърг от години се опитва да направи филм за живота им. И сега ще има тази възможност.Както вече съобщихме, Paramount се пребориха за правата върху живота на популярната група и подготвят филм за нея. Шефът на студиото Джим Джианопулос разбрал, че Спилбърг е много недоволен, че той не е замесен в проекта. И съответно решил да го покани.Греъм Кинг, продуцентът на „Бохемска рапсодия“, обединява сили за създаването на филма, заедно със Стейси Снайдър и нейната нова компания Sister. Снайдър е била един от изпълнителните директори на основаното от Спилбърг студио DreamWorks. Предполага се, че тя е договорила включването му на борда.Великият режисьор и неговата компания Amblin ще са замесени в проекта. Amblin ще се включи с 25% от финансирането, а останалите суми ще бъдат набавени от Paramount и Sister. Снайдър разработва проект за филм за Bee Gees вече 10 години, още по времето, когато работи за DreamWorks. Бари Гиб, последният от братята Гиб, обаче отказал да подпише споразумение за това, което било дълго цели 100 страници. Сега обаче всичко е договорено и скоро очакваме още новини за този все още неозаглавен филм. ... още »
Това безспорно е една от най-популярните хорър поредици на 21 век. Вярно, че „Погрешен завой“ не бе посрещнат особено радушно от критиците, но пък си спечели много почитатели сред тийнейджърите. В резултат се появиха цели шест филма между 2003 и 2014 г. Ето че сега е време за ново начало.Constantin Film – студиото, прочуло се с друга хорър поредица „Заразно зло“, е готово с нова глава от поредицата за семейство канибали, живеещи в планините в Западна Вирджиния. Майк П. Нелсън, представил ни наскоро пост апокалиптичния трилър „The Domestics“, е режисьор на новия филм, чийто снимки вече са приключили.Самият той обяви това със снимка зад кадър, която публикува в Инстаграм. „Последните три месеца бяха пълна лудница. Дългите нощи в гората, покритите с плесен пещери, обраслите с мъх камъни и кости бяха част от нашето ежедневие по време на снимките. Подготвили сме ви една истинска лудост, но сега е време да се заема с монтажа“, написа Нелсън.Сюжетът в новия „Погрешен завой“ разказва за група приятели, потеглили на обиколка из Апалачите. Всичко върви по план, докато не попадат на Фондацията – затворена общност, криеща се в планините от десетилетия, която не е особено дружелюбно настроена. Можем да се досетим какво се случва впоследствие.След като снимките вече са приключили и Нелсън работи по монтажа, можем скоро да очакваме и първи официален трейлър. Иначе премиерата на филма ще бъде през 2020 г., но все още нямаме точна дата. ... още »