Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало » Филми »

В долината на Давид и Голиат

Бойният екип в В долината на Голиат и Давид - В долината на Давид и Голиат / информация за филма

In the Valley of Elah 2007
ЗА ФИЛМА ГАЛЕРИЯ ТРЕЙЛЪРИ АКТЬОРИТЕ И ЕКИПА НОВИНИ ОЩЕ ЗА ФИЛМА МНЕНИЯ

Бойният екип в В долината на Голиат и Давид

16.4.2008  |   синефиш.бг

Около година и половина е нужна на Хагис да напише сценария, но пък изборът на актьори става почти мигновено. Първият, за който е сигурен, е Чарлийз Терон: „Вече се познавах с Чарлийз и всеки път, когато се срещахме, й разказвах подробности от историята. Накрая просто й звъннах и я помолих да я прочете. На следващия ден тя ми се обади и вече беше съгласна да участва.”

За избора на Томи Лий Джоунс Хагис обяснява: „Малко са актьорите, които са истински американски икони. Но Томи Лий Джоунс не е само това. Той е един от най-добрите актьори на света. Той също се съгласи много бързо да изиграе тази роля. Беше доста заинтригуван.”

„Голям фен съм на работата на Пол, - разкрива Терон. - Мисля, че е велик сценарист. Познавахме се отпреди и непрекъснато се срещахме случайно. Бях сигурна, че ще се получи нещо чудесно, ако работим заедно, но не предполагах, че ще ми предложи точно тази роля.”

„Тя е от малкото актриси, които много лесно се преобразяват напълно, - добавя Хагис. - Ролята й е на детектив от малък град, затова не исках точно бляскава холивудска актриса Естествено, Чарлийз е такава, но тя е способна да се слее напълно с героинята си.”

„Емили Сандърс е самотна майка, която се опитва да оцелее, - разкрива подробности около героинята си Терон. - Тя просто иска да си върши работата и да се грижи за сина си. Въпреки че е много силен характер и може да се справи с доста неща, тя все пак е човек, ранима жена. Хареса ми това, че Пол искаше да я представим като човек, който греши и не винаги се справя с положението. Досега тя никога не се е сблъсквала със случай като този. Той става все по-важен за нея и ангажира целия й живот.”

Не само работата по случая променя Сандърс, а и хората, с които се среща през това време. За Терон това също е много важна част от ролята: „Много ми харесват странните взаимоотношения, които се развиват между Ханк и Сандърс. Те са страшно различни, а трябва да работят заедно. Той винаги знае повече от нея и това я побърква, но също й помага да са развие. Между тях има някаква химия. Понякога е много забавно, а друг път - изключително трогателно.”

„Той непрекъснато се състезава с нея и я дразни, - обяснява Томи Лий Джоунс. - Единственото му желание е по-скоро да свърши всичко това, но накрая разбира, че се е привързал много към нея, защото е толкова мила и отзивчива.”

Друг важен за филма герой е съпругата на Ханк, Джоан. Практиката на Пол Хагис е просто да изпрати сценария на актьора, който си е харесал и да се надява, че ще му хареса. Отначало Сюзън Сарандън смята, че в ролята няма нищо, за което да се хване, но след като промените, които Хагис прави, тя веднага се съгласява.


 
 
[+] cinefish.bg
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
70/100
 
Режисьорът на "Сблъсъци" отново не ни разочарова.
Cinefish.bg
[+] Vagabond
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
70/100
 
Vagabond
[+] Playboy
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
70/100
 
Калина Гарелова
[+] Екран
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
80/100
 
Неда Ковачева
Среден резултат: 72/100

ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС
 
Cinefish.bg Cinefish.bg