Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало » Филми »

Признак на живот

Създаване на нулева гравитация - Признак на живот / информация за филма

Life 2017
ЗА ФИЛМА ГАЛЕРИЯ ТРЕЙЛЪРИ АКТЬОРИТЕ И ЕКИПА НОВИНИ ОЩЕ ЗА ФИЛМА МНЕНИЯ

Създаване на нулева гравитация

16.3.2017  |   синефиш.бг
Технически погледнато, на МКС има гравитация. А обикалянето на космическата станция около Земята, е това което кара хората и предметите да летят... но светът нарича този ефект "Нулева грвитация.

Въпреки нулевата гравитация на МКС, Признак на живот е заснет в Лондон, където - последно като проверихме - гравитацията е едно G. Създателите на филма създават ефекта на нулева гравитация за актьорите с колани и други ефекти.

Даниел Еспиноза дава много ясна насока на екипа по каскадите и треньорът за движение, за това, което той иска да постигне при заснемане - включително летяща камера и плаващи актьори в кадър и извън кадър. Всичко това изисква сложно сътрудничество между екипа по каскадите, начело с координатора Франклин Хенсън, треньорът Алекс Рейнолдс и актьорите. „Беше вълнуващо да се запознаем какво е възможно на платформата и какъв вид платформа да се използва, - казва Алекс Рейнолдс. – Изключително освобождаващо е да имаш 360 градусов свят за движение."

Алекс Рейнолдс и екипа на Хенсън обучава актьорите по два часа на ден преди снимките. „Особено трудно да се направи нулева гравитация, - обяснява тя. - Физически е трудно, защото се опитвате да имитирате нещо. Има различни приспособления, като например платформи и кабели, или дори само едно малко движение с краката, когато се държиш на една дръжка или колан, но през цялото време трябва да изглежда, че си в състояние на безтегловност. Това е предизвикателство за тялото и нещо, което се учи и усъвършенства с течение на времето, така че да се превърне във втора природа за актьора, който може да след това да заснеме сцените.“

„Обучението отне доста време и включваше работа с екипа на каскадите с кабели. Също така дадохме различни физически устройства, с които актьорите да могат да тренират в тяхното ежедневие.“ - продължава  Алекс Рейнолдс.

„Преди снимките тренирахме много с и без кабели,трябваше да си създадем усещането за нулева гравитация. Това е един вид мускулна тренировка, и аз стигнах до момента, когато просто си я правих в ежедневието си.“ - казва Хироюки Санада.
„Практикувах това плаване през цялото време - когато бях седнал, докато си чатя, докато ям, и така нататък. - споделя Олга Диховичная. - Много ми помогна, защото по време на снимките, мислех за сцената, а не за това, как да продължа да плувам.“

Това е един от трикове на Диховичная. Другият, казва тя, е да се опитаме да се движим нормално, доколкото е възможно. „Когато казвате нулева гравитация, естественият инстинкт на актьора е да забави всичките си движения. Аз обаче, гледах тонова клипове на НАСА и разбрах, че трябва да се поддържа нормално темпо, да се избягва този странен балет, когато изглеждаш като призрак - да продължиш рутинното си действие с обичайната скорост, с малката подробност, че плуваш докато го правиш.“

Райън Рейнолдс казва, че когато си на Земята, отнема доста сила, за да спреш движение по инерция или да се отблъснеш от даден обект, но в космоса е нужно само леко докосване. „Ако сте наистина в безтегловност, прилаганета на най-малката сила в едната посока, ще изпрати цялото ви тяло в противоположната, - казва той. - Номерът не е да се приземиш.

Дори ако се хващате за нещо, за да спрете, самото докосване вече ви кара да спрете. Говорих с някои астронавти, били в подобна ситуация и те казваха, че всъщност можете да заседнете в средата на стаята, и ще си умрете там, ако не някой не дойде да ви бутне към някоя дръжка.“

Като цяло, Райън Рейнолдс намира нулевата гравитация вълнуващо предизвикателство. „Трябваше да тренираме много, - спомня си той. - Седмици преди снимките имахме тренировъчно трасе, където опитахме какво може да се прави с кабелите и колко можем да се движим. Няма сцена във филма, където да не сме в безтегловност. През цялото време висяхме на кабели и въжета, винаги плаващи и леко движещи се през цялото време. Може да се почувстваш странно, защото си се вложил емоционално в сцената, а след това се оказва, че си забравил да се движиш или да плуваш. Беше предизвикателство, но е забавно да се играе астронавт.“

Фонг се възхищава колко добри са актьорите в постигане на усещане за нулева гравитация във филма. „Да се опиташ да покажеш липсата на гравитация във гравитационно натоварена среда е феноменално трудно, но всеки един от участниците свърши невероятна работа. Всеки един.“


 
 

Снимки

 

Сине Гранд Сине Гранд Cine Grand Bulgaria
Опасни шматки Опасни шматки Opasni shmatki
Заешка Академия Заешка Академия Rabbit Academy: Mission Eggpossible



ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС
 
Cinefish.bg Cinefish.bg