Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало » Филми »

Лабиринтът: Последният кандидат

ЗА ПРОДУКЦИЯТА - Лабиринтът: Последният кандидат / информация за филма

The Maze Runner: The Death Cure 2017
ЗА ФИЛМА ГАЛЕРИЯ ТРЕЙЛЪРИ АКТЬОРИТЕ И ЕКИПА НОВИНИ ОЩЕ ЗА ФИЛМА МНЕНИЯ

ЗА ПРОДУКЦИЯТА

19.1.2018  |   синефиш.бг
“Изминахме дълъг път от Долината, нали?”
                         - Нют

Действието в Лабиринтът: Последният кандидат, започва почти шест месеца след края на „Обгорените земи“. В последната битка в изпепелената пустош оцелелите от болестта, която е унищожила населението на земята, определят своята цел – да намерят безопасно убежище далеч от влиянието на ЗЛО. Този вълнуващ финал на трилогията „Лабиринтът“ събира много от добре познатите актьори от филма от 2014 Лабиринтът: Невъзможно бягство; Дилън О‘Брайън в ролята на Томас; Кая Скоделарио в ролята на Тереса; Ки Хонг Лий в ролята на Минхо; Томас Броуди-Сангстър в ролята на Нют; Декстър Дарден в ролята на Фрайпан и Патриша Кларксън в ролята на д-р Ава Пейдж, заедно с нови попълнения в състава от Лабиринтът: В обгорените земи; Джанкарло Еспозито в ролята на Хорхе, Роса Салазар в ролята на Бренда, Ейдън Гилън в ролята на Дженсън, Бари Пепър в ролята на Винс и Уолтън Гогинс в ролята на Лорънс. Актьорите, заедно със снимачния екип, голяма част от който е още от първия филм, се събират за продължилите три месеца снимки в Кейп Таун, Южна Африка, където камерите започват да работят на 6 март 2017 г.

Като режисьор на всички три филма от поредицата Уес Бол описва различните светове, в които се развива всяка част: „В първия филм с лабиринта всичко беше в бетон и цареше разруха. Във втория филм преобладаваха пясъка и пепелта. В третия филм сме заобиколени от стъкло и стомана. Всеки филм е със свой собствен тон и цвят.“ Именно светът от стъкло и стомана, за който младежите дори не са си представяли, че съществува, ще е арена на тяхната борба със ЗЛО.

Битката срещу ЗЛО всъщност започна в края на „Обгорените земи“. Както обяснява Бол: „В третата книга е прокарана идеята за съпротива, една групичка се изправя срещу ЗЛО, и си помислих: Няма ли да е по-добре това да се случи по-рано?“ Да се появят воюващите фракции в края на втория филм е леко отклонение от книгата, но Бол е благодарен на възможността да направи такава промяна. „Има неща, които не са точно както в книгата, но са вдъхновени от трилогията и сме щастливи, че Джеймс Дашър беше до нас и ни подкрепяше за решенията, които взимахме. Искахме да направим каквото можем в името на феновете, които да са доволни от това, което видят“.

За да пресъздаде това пътешествие, продукцията има нужда от място, в което да е налице огромно разнообразие – от обгорени площи до градски терен, безопасно убежище и какво ли още не. Идеалното място се оказва Кейп Таун, Южна Африка. Определен за столица на Световния дизайн през 2014 г. от Международния съвет на индустриалните дизайнерски дружества, градът е перфектен фон за „изгубения град“ със своите високи сгради и модерна архитектура.

Локацията дава възможност на екипа да пътува по периферията на пустинята Калахари, за да заснеме завладяващата начална сцена с влака. Тази сцена, снимана в продължение на пет дни в близост до град Юпингтън, поставя шеметното начало на филма.

„Мисля, че това е една от най-яките сцени, които сме правили досега“, казва Дилън О‘Брайън. „Няма по-страхотно начало и то определя тона на целия филм. Филмът всъщност е спасителна мисия и сцената има специално място във вълнуващата трилогия.“

Още в началото на „Последният кандидат“ е ясно, че екипът бегълци има план. Сега те са различна група, по-организирана и готова за нападение. Дръзкият им план е да откраднат една влакова композиция, докато тя е в движение, за да спасят Минхо.
След като успяват да откачат вагон, пълен с младежи, всички с имунитет срещу смъртоносния вирус и съответно пътуващи към тестовите лаборатории на ЗЛО, основната цел е да откарат всички в райското убежище. Това е място, за което никой не е сигурен дали съществува. За първи път то е споменато в „Обгорените земи“, когато Бренда казва на Томас: „Хорхе смята, че вие момчета сте билета ни за райското убежище“. Този момент сценаристът Т.С. Наулин описва като „да видиш морков в края на една пръчка. Това е моментът, когато те разбират, че раят съществува“.

За грандиозната красота на „райското убежище“ създателите на филма и актьорите пристигат в южноафриканския крайбрежен парк Коел Бей и курорта Когел Бей Бийч. С прекрасните планини, извисяващи се около живописните плажове, той осигурява на дизайнера на продукцията Даниъл Дорънс идеалното място за създаване на лагер, който в много отношения прилича на лагера на бегълците от първия филм. Разликата е, че вместо стръмните стени на лабиринта, създаващи усещане за затвор, планините гарантират сигурност.

Вкарването на тази величествена локация във вселената на „Лабиринтът“ е перфектната възможност за изява на таланта на Дорънс. „Открих този красив плаж“, споделя той. „Знаехме, че ще можем да изградим структури, които да загатват за истинския свят на героите и същевременно да са препратка към началото на трилогията и стените на лабиринта“.





 
 

Снимки

 

Сине Гранд Сине Гранд Cine Grand Bulgaria
Опасни шматки Опасни шматки Opasni shmatki
Заешка Академия Заешка Академия Rabbit Academy: Mission Eggpossible



 
Cinefish.bg Cinefish.bg