Cinefish.bg
Cinefish.bg Cinefish.bg
 
Начало » Филми »

Още нещо за любовта

Още за филма - Още нещо за любовта / информация за филма

Something More About Love 2011
ЗА ФИЛМА ГАЛЕРИЯ ТРЕЙЛЪРИ АКТЬОРИТЕ И ЕКИПА НОВИНИ ОЩЕ ЗА ФИЛМА МНЕНИЯ

Още за филма

08.12.2011  |   синефиш.бг
”Още нещо за любовта” беше безспорен фаворит на зрителите на фестивалите „Любовта е лудост” и „Златната Роза”, представен пред депутатите в Европейския парламент през пролетта на 2011 г. и единственият български филм на Киномания 2011. Филмът е дебют на режисьора Магдалена Ралчева, а в него правят и първите си големи роли в киното Калин Врачански и Симеон Лютаков.

Сценарият написан от писателя Георги Данаилов е по действителен случай, вдъхновен от приятелството му със самия д-р Иван Руменов.

Филмът ни пренася в размирната 1945 г., за да станем свидетели на житейските предизвикателства в живота на известния в близкото минало хирург д- р Иван Руменов, срещата му с арменеца Дикран и една необикновена история, на която той става съпричастен. Въпреки особеностите на онова време, историята е лишена от бруталността и арогантността, на която съвременния зрител е постоянен свидетел.
Човешка и вълнуваща драма за красотата на живота, за отстояването на човешкия дълг, за смелостта да бъдеш себе си и за спасителната сила на любовта.

Интересните взаимоотношения, примесени с много чувство за хумор, са контрапункт на следвоенната епоха в България и, заедно с характерните образи, поверени на много добри актьори, са предпоставка филмът не само да има широка зрителска аудитория, но и да бъде достойно продължение на добрите традиции в киното.

„Още нещо за любовта“
е сложно постановъчен; сниман е на повече от 30 различни локации, с голям актьорски състав, а действието преминава през три епохи.

Не случайно филмът има пет номинации от Българската филмова академия: за най- добър композитор на Божидар Петков, за най- добър художник на Владимир Лекарски, за най- добър художник по костюмите на Марта Миронска, за най- добра поддържаща роля на Мария Статулова и за най-добър звукооператор на Александър Симеонов. Спечели две от тях – за музиката и костюмите във филма.

Операторът Александър Лазаров получи наградата на 14-ия Международен филмов фестивал в Украйна за най-добър оператор.

Във филма участват големите ни актьори Мария Статулова и Велко Кънев, главната женска роля е поверена на иранката Сепиде Делфоруз, която е завършила медицина в България. Участват още Йосиф Шамли, Димо Алексиев, Богомил Атанасов и мн. други.

 
 
[+] в-к 168 часа
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
50/100
 
Велин Манов
[+] Operationkino.net
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
10/100
 
Димитър Дринов
[+] сп. Бела
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
30/100
 
Ивайло Петков
[+] Yantk.blogspot
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
30/100
 
Траян Коянков
[+] списание Мода
Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг Рейтинг
30/100
 
Траян Коянков
Среден резултат: 30/100

ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ ДНЕС
 
Cinefish.bg Cinefish.bg