Владислав Карамфилов Димитров е роден на 11.08.1967 г. в София – актьор.
Завършва актьорско майсторство за драматичен театър в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов” в класа на проф. Стефан Данаилов през 1992 година. В Театралната академия кандидатства е приет при третото си кандидатстване и се обучава заедно с актрисите Параскева Джукелова, Силвия Лулчева, Ангелина Славова, и др.
Известността застига Карамфилов след като в началото на 90-те години се включва в новосъздаденото студентско предаване „Ку-ку“, което изключително бързо набира популярност и фенове. Именно там актьорът започва да създава първите си комедийни скечове и се превръща в едни от най-популярните телевизионни лица по онова време. Образа на далавераджията от „Магурата” с култовото име Влади Въргала остава в съзнанието на поколението младежи от бурните години на прехода. В нашумялото развлекателно предаване работи заедно с Васил Василев-Зуека, Стефан Рядков, Камен Воденичаров, Слави Трифонов, Август Попов и др. По-късно е поканен от Нери Терзиева да прави собствено развлекателно шоу в Ефир 2 със заглавието „Коктейлите на Влади“.
Телевизионната му кариера определено взима превес пред театралната и през годините в биографията му са вписани още негови изяви в телевизионните предавания „Пирон“ - скрита камера, където работи с Август Попов и Михаил Ланджев; „Шаш” - реализирано с Илиян Джевелеков и Матей Константинов (продуценти на филма от 2008 г. „Дзифт“); „Сладко отмъщение“ – отново предаване със скрита камера; както и в „Царете на комедията“.
Освен актьорско майсторство Владислав Карамфилов изучва и кинорежисура при Христо Христов отново в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов”. Днес освен като актьор се изявява и като сценарист, режисьор и продуцент. През 2006 започва да прави филм по пиесата си „WC / BG (Моят дом е моята крепост), който се фокусира върху последните 10 - 20 години от живота в България, с неговите престъпления и тайните на силните, които не могат да бъдат скрити от слабите. Работното заглавие е „12.10“, но впоследствие продукцията променя името си на „Шменти капели“.
Новото заглавие идва от репликата на Министър-председателя Бойко Борисов „Преди нас са крали, а сега се правят на шменти капели“. Накрая филмът се появява със зрелищна премиера в Зала „Армеец-София” под наименованието„Операция Шменти капели”.