Добре дошли в пицарията на Мечока Фреди, ще оцелеете ли пет нощи?! Този петък, 27 октомври, превърналата се в световен феномен видео игра Five Nights at Freddy’s оживява в кината в смразяващата екранизация Нощна смяна във „Фреди“. Продуциран от създателя на играта Скот Каутон и авторa на редица успешни хорър хитове Джейсън Блум (Черният телефон, М3ГАН), филмът ни среща с нощния пазач Майк и ни отвежда в някога изключително популярен, но вече изоставен развлекателен център, чиито аниматронни обитатели сеят страх и смърт.
Именно аниматронните герои са звездите на Нощна смяна във „Фреди“ и те попадат във фокуса на ексклузивен поглед зад кулисите на филма. Творческият екип ни запознава с Фокси, Бони, Чика и Фреди – наистина ужасяващи създания, изработени от компанията за специални ефекти на легендарния Джим Хенсън Jim Henson’s Creature Shop. Останалите департаменти на продукцията имат не по-малко важна роля – вниманието дори и към най-дребния детайл е огромно, а резултатът са герои с изключително ярка индивидуалност, които наистина оживяват на екрана. Няма съмнение, Нощна смяна във „Фреди“ ще предложи на зрителите в кината истинско зрелище с вълнуваща история и много страшни моменти – „перфектният филм за кино“.
Нощна смяна във „Фреди“ ни кани в сърцето на някогашната любима детска пицария, която се превръща в царство на терора след настъпването на нощта. Когато светлините угаснат, аниматронните обитатели се събуждат, а всеки от тях крие своята зловеща тайна. Нищо неподозиращият Майк, който с лекота приема работа като охранител в заведението, навлиза в света на чудовищните опасности и мистериите, които се крият зад затворените врати, разкривайки кошмарната истина, която феновете на играта обикнаха и от която се страхуват.
Режисьор на Нощна смяна във „Фреди“ е Ема Тами (Blood Moon), която е и сценарист заедно със Сет Къдбек (Mateo) и създателя на франчайза Скот Каутон. Продуценти са Джейсън Блум и Скот Каутон, а в ролите са Джош Хъчерсън, Елизабет Лали, Кат Конър Стърлинг, Пайпър Рубио, Мери Стюарт Мастерсън, Матю Лилард и др.
Започваме Нощна смяна във „Фреди“ от 27 октомври само в кината.