Специално празнично издание на най-гледаното комедийно шоу у нас – „Комиците”, ще излъчи bTV утре, 3 февруари, от 21:00 часа. Предаването ще отпразнува в ефир 90-годишния юбилей на голямата българска комедийна актриса Стоянка Мутафова, а заедно с това ще отбележи и своя пети рожден ден.
Почетен гост в „Комиците” ще бъде самата рожденичка. Освен с присъствието си в залата, Стоянка Мутафова ще зарадва зрителите и с участието си в част от празничните скечове.
Великата актриса, която от една година забавлява аудиторията и с ролята на баба Марийка от култовия сериал на bTV – “Столичани в повече”, ще получи и специални поздрави от актьорите в шоуто. Своите комедийни обръщения към нея ще отправят емблематичните за „Комиците” образи – Любойко Борисов, Пегъзий Музовски, Пейо Гугутков и Магьосникът Ненчо. А в ексклузивно издание на рубриката „Нека бърборят” на гости на водещия Русен Петров ще бъде отново Стоянка Мутафова….но изиграна от актьора Христо Гърбов.
Зрителите ще могат да се насладят и на специалните музикални изпълнения на Богдана Карадочева, Тони Димитрова и Руслан Мъйнов. На финала на предаването, специално за рождения ден на скъпия си гост, екипът на „Комиците” е подготвил атрактивна изненада.
Още от старта си по bTV през 2007 година „Комиците”, чийто продуцент е Dream Team Production, се нарежда сред петте най-успешни телевизионни заглавия всеки месец и е лидер по гледаемост сред комедийните шоупрограми. През последната година предаването, с което bTV въведе за първи път в българския ефир жанра телевизионна стенд-ъп комедия, привлича близо 1,5 милиона зрители всяка петъчна вечер от 21.00 часа.